نحوه تزئین بالای مبل

دیوار گالری بالای مبل

فضای خالی بالای مبل برای یک قطعه هنری عالی نقطه اصلی خانه است. در واقع ، این فقط با فضای بالای یک دیواره قابل مقایسه است . با این گفته ، تعیین اینکه چه نوع هنری باید آویزان شود ، گاهی دشوار است.

در حالی که اکثر مردم به روش سنتی یعنی حلق آویز یک تابلو یا یک عکس بالای یک مبل پایبند هستند ، اما وقتی صحبت از انتخاب چیزی برای نمایش از روی مبل می شود ، گزینه های زیادی پیش روی شماست. بنابراین خلاق باشید و ویژگی های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

1. نمایش آثار هنری پررنگ

متداول ترین چیزی که می توان روی مبل گذاشت ، یک اثر هنری است ، اما اگر اثر هنری ملایم باشد ، تأثیر آن کم خواهد بود. اگر واقعاً می خواهید یک نقطه کانونی چشم نواز ایجاد کنید ، قطعه جسورانه ای که عملا از روی دیوار می پرد ، راهی برای پیشبرد است.

چیزی با اندازه بسیار بزرگ ، رنگ پر جنب و جوش یا از نظر طراحی از لحاظ گرافیکی جذاب را امتحان کنید. در نهایت ، اصطلاح "پررنگ" قابل تفسیر است ، اما ایده این است که وقتی شخصی وارد اتاق می شود ، چشم او بلافاصله به سمت قطعه کشیده می شود زیرا بسیار چشمگیر است.

 

2. یک دیوار گالری ایجاد کنید

بعضی اوقات فقط یک قطعه کافی نیست. این زمانی است که دیوارهای گالری واقعا می توانند روز را نجات دهند یک گالری عکس به شما امکان می دهد تا اثری واقعاً چشمگیر ایجاد کنید و شما را از انتخاب تنها یک قطعه نجات می دهد.

به یاد داشته باشید ، هنگام آویزان کردن قطعات برای ایجاد یک دیوار گالری ، همه موارد با هم به عنوان یک واحد عمل می کنند. مرکز کل نمایشگر باید در سطح چشم باشد. همیشه بهتر است قبل از شروع به حلق آویز کردن ، این نوع نمایشگرها را برنامه ریزی کنید.

قطعات را روی زمین جلوی دیوار قرار دهید و با آرایش بازی کنید تا جایی که مورد رضایت شما پیدا شود. اگر فضا اجازه این کار را نمی دهد ، از کاغذ گراف استفاده کنید.

 

3. آینه های کوهی بالای مبل

آینه ها ابزار تزئینی مهمی هستند. آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و به طور کلی اتاقها را بهتر و بزرگتر نشان می دهند. بالای مبل می تواند مکانی عالی برای آویز کردن یک آینه بزرگ باشد ، اما به خاطر داشته باشید که ، در صورت امکان ، آینه ها را باید از پنجره ها یا چیز دیگری که از نظر بصری جذاب است ، آویزان کرد.

آینه بزرگی را از روی مبل آویزان نکنید زیرا فضای خالی است و اتفاقاً یک خانه هم دارید. مطمئن شوید که با هر چیز دیگری در اتاق کار می کند. همانطور که گفته شد ، مطمئناً می توانید یک سری آینه های کوچک را روی یک مبل آویزان کنید تا احساس گالری ایجاد کند. مانند هر دیواری عکس ، هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه قرارگیری آنها را به عنوان یک واحد در نظر بگیرید و اندازه ، شکل و پایان قاب ها را با دقت در نظر بگیرید.

 

4. قفسه های شناور را آویزان کنید

با کوچکتر شدن خانه ها ، فضای ذخیره سازی اهمیت بیشتری پیدا می کند و مردم شروع به استفاده از هر کمی فضای موجود برای نمایش خرده ریزها و گنجینه های خود می کنند. قفسه هایی که بالای مبل قرار گرفته اند می توانند راهی عالی برای حل مسئله ذخیره سازی و نمایش خلاقانه لوازم جانبی شما باشند. قفسه های شناور و همچنین قفسه هایی با براکت های جذاب ، گزینه بسیار خوبی هستند. اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی نصب شده اند (مستقیم در گلدان) تا بر روی کسی که روی کاناپه نشسته قرار نگیرد.

هنگام نصب قفسه ها ، در سطح چشم آویزان شوید - یا در مورد گروه بندی ، مرکز گروه باید در سطح چشم باشد. می توانید قفسه ها را بالای مبل خود قرار دهید یا چیدمان نامتقارن را امتحان کنید. همچنین می توانید قفسه ها را با قلاب های اضافی و کارهای هنری برای ظاهری التقاطی ترکیب کنید.

 

5. یک مجسمه را بالای مبل نصب کنید

مجسمه های آویز ساخته شده از مواد و اشکال جالب می توانند برای ایجاد ظاهری منحصر به فرد و منحصر به فرد ایده آل باشند. اصطلاح مجسمه سازی بسیار گسترده است ، اما در اصل ، هر موردی را که یک قطعه هنری سنتی نیست (به عنوان مثال نقاشی یا عکس) در بر می گیرد.

برخی از این نمونه ها شامل شاخ های مصنوعی ، صفحات سرامیک یا مجسمه های فلزی مشت شده است. نکته اصلی اینجاست که به دنبال قطعاتی بروید که عمق زیادی نداشته باشند تا فضای موجود در مبل را نقض نکنند.

 

6. نمایش نقشه ها

نقشه ها یک روش خارق العاده برای افزودن حس تاریخ به یک اتاق هستند. آنها همچنین برای ادای احترام به مکانهایی که رفته اید یا رویای رفتن آنها هستند بسیار عالی هستند. وقتی نوبت به تزئین با نقشه می رسد ، گزینه های زیادی پیش رو دارید: رنگارنگ ، سیاه و سفید ، رنگ قهوه ای ، جدید ، پرنعمت ، شهر ، کشور ، ترانزیت ، دریایی ... و لیست ادامه دارد.

می توانید نقشه ها را در فروشگاه های دکوراسیون منزل ، مغازه های عتیقه فروشی ، بازارهای کک فروشی پیدا کنید یا حتی آنها را از اطلس های قدیمی و کتاب های دیگر بگیرید. نکته اصلی این است که نقشه ای را انتخاب کنید که به نوعی برای شما معنی دار باشد. نقشه ها معمولاً هنگام کادر بندی به بهترین شکل به نظر می رسند ، بنابراین اگر نقشه شما با یکی ارائه نمی شود ، تهیه یک قاب سفارشی را برای قطعه خود در نظر بگیرید.

سرویس خواب 

 

پرفروش ترین محصولات

سبد خرید